Nejčastěji kladené dotazy

Zaslání ceníku

Ceníky si nově klienti budou moci stáhnout sami, a to po přihlášení do e-shopu. V záložce Produkty najedete na Ceník a zvolíte Jednorázové zaslání. Na emailovou adresu, kterou máte v našem systému zadanou jakožto kontaktní, Vám následně bude zaslán Váš ceník v novém formátu - s DKC cenou, cenou po Vaší slevě, speciální cenou, výprodejovými položkami a recyklačními poplatky. Zaslání ceníku může trvat několik minut. Můžete zvolit také zasílání Pravidelné, kdy Vám ceník bude chodit automaticky každé pondělí ráno.

 

Přihlášení na e-shop

Přihlásit se na B2B e-shop Greenlux lze pouze s platným přihlašovacím jménem a heslem. E-shop Greenlux slouží pouze pro firemní zákazníky společnosti. Pro navedení svého přihlášení kontaktujte svého obchodního zástupce. http://www.greenlux.cz/default.asp?show=wm&wmpart=article&wmaid=50

 

Kde najdu eulum data neboli křivky svítivosti?

Křivky svítivosti, pokud je k produktu poskytujeme, najdete zvlášť u každého svítidla v kategorii „Související dokumenty“, která se nachází pod jeho obrázkem. Můžou být ve formátu LDT nebo IES

 

Kde najdu katalogovou kartu produktu?

Katalogovou kartu z aktuálního katalogu ve formátu PDF najdete zvlášť u každého svítidla v kategorii „Související dokumenty“, která se nachází pod jeho obrázkem. Poskytne Vám další informace o nabízeném produktu.

 

Kde najdu energetický štítek produktu?

Energetický štítek v barevné verzi ve formátu PDF najdete u produktu v kategorii „Související dokumenty“, která se nachází pod jeho obrázkem.

 

Jak zjistím, jestli je produkt stmívatelný?

Informaci o stmívatelnosti naleznete v kategorii „Parametry“, která se nachází pod jeho obrázkem. Pokud je produkt stmívatelný je v parametrech napsáno Stmívatelný – ano.

 

Jak zjistím informace o parametrech produktu?

Parametry produktu naleznete v kategorii „Parametry“, která se nachází pod jeho obrázkem.

 

Jak zjistím výrobní šarži u zakoupeného produktu?

Šarži najdete poblíž etikety produktu. Je ve tvaru dvou velkých písmen například RB. Pokud je součástí potisku etikety produktu je pak označena jako „P/N:RB“, kdy P/N znamená z angličtiny Part Number a následuje označení šarže RB.

 

Jak zjistím, jestli je svítidlo vhodné k montáži na normálně hořlavé povrchy?

Na základě normy ČSN EN 60598-1 vypouští výrobce u svých produktů označení pro „svítidla vhodná k montáži na normálně hořlavé povrchy“ (původní symbol písmena F).  Předpokládá se, že všechna svítidla, pokud nejsou označena jako nevhodná (symbol přeškrtnutého písmena F), jsou pro tuto montáž vhodné.

 

Jak správně napájet LED pásky?

U instalace delších LED pásků dochází k většímu proudovému zatížení, které nepříznivě působí na LED čipy a má za následek zkrácení jejich životnosti. V případě použití a napájení větší délky LED pásku, než je 5 metrů, může také dojít k problémům s úbytkem napětí (a tím k rozdílu ve svítivosti LED pásku). Pro zajištění optimálního napájení doporučujeme LED pásek napájet ve více místech. Například pásek 10 m budeme napájet na jeho obou koncích i uprostřed, a ne pouze z jedné strany. Nedochází tak k poklesu svítivosti a k přetěžování LED čipů. Pro životnost pásku je také důležité zajistit dostatečné chlazení. Doporučujeme pásek dobře nalepit, například do k tomu určenému hliníkového profilu, nebo alespoň na podklad, který bude odvádět teplo. Napájecí zdroj by měl být vypočítán s výkonovou rezervou minimálně 10%. Napájecí napětí nesmí překračovat 12V.

 

Dá se stmívat každé LED svítidlo?

Většina LED svítidel má napájení světelného zdroje tedy LED čipů zajištěno proudem o konstantní hodnotě.  Pro zajištění tohoto napájení je tedy použit LED předřadník, který je vyroben na přesnou hodnotu odpovídající konkrétnímu světelnému zdroji. Není tedy možné LED svítidlo tak jako například halogenové zdroje světla stmívat jednoduchou regulací. LED svítidlo v porovnání s halogenovými zdroji, které představují pouze odporovou zátěž obsahují kombinovanou zátěž, a to krom odporové i kapacitní a indukční. Regulace této zátěže musí být tedy řešena sofistikovanějším způsobem. Pokud je svítidlo uváděné jako nestmívatelné a jeho LED předřadník je integrován ve svítidle, tak není možné toto svítidlo stmívat. U svítidel, které nemají integrovaný LED předřadník, je možné ho nahradit stmívatelným LED předřadníkem o odpovídajících parametrech.

 

Zapojení LED trubic

1.      LED trubice dodávané naší společností je možné použít bez úpravy do svítidel, která jsou k tomu uzpůsobena a mají tedy v popisu napsáno, že jsou určeny pro jednostranně napájené LED T8. Je potřeba dodržet polaritu napájení trubic.

2.      LED trubice dodávané naší společností je možné použít do svítidel, která pro svůj provoz používají magnetický předřadník (VVG) bez zásadních úprav. Pouze je potřeba nahradit původní startér za LED pojistku, která slouží k uzavření obvodu.

LED trubice dodávané naší společností je možné použít do svítidel, která pro svůj provoz používají elektronický předřadník (EVG). Instalace už ale představuje zásah do původních rozvodů svítidla. Původní předřadník je potřeba odpojit a přivézt síťové napětí přímo na jednu z patic. Druhá patice bude sloužit pouze pro upevnění trubice.

 

Je možné, aby se stejný výrobek LED zakoupený v jiném termínu svými parametry odlišoval?

Ano.
Je to obecná vlastnost LED výrobků. V průběhu času a v závislosti na míře použití výrobku dochází k postupným nepatrným změnám parametrů.
Tedy pokud zakoupíte nový výrobek a přidáte ho například ke skupině několik let používaných stejných výrobků, můžou být patrné odlišnosti ve výkonu a barvě světla.
Změny mohou být vnímány také u jednotlivých výrobních šarží výrobku. Vychází to z technologie výroby LED a snahy o inovaci výrobku vedoucí k jeho lepší efektivitě.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Přihlášení
 
    Nové heslo
 
 
 

Video prezentace novinek

 

 

 

Technické řešení © 2023 CyberSoft s.r.o. Správa souborů cookie

Copyright © GREENLUX - 2023

Technické řešení © 2023 CyberSoft s.r.o.